Z ostatniej chwili

Charakterystyka włoskiej kuchni

Co tak właściwie rozumiemy pod stwierdzeniem „tradycyjna włoska kuchnia”? W świadomości ogromnej liczby ludzi na świecie włoska kuchnia to przede wszystkim pyszne placki drożdżowe, bliżej znane jako pizza, spaghetti, sery i wina. Nic dziwnego, że to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych kuchni na świecie!
 

Wyjątkowość włoskiej kuchni
Dlaczego akurat kuchnia słonecznej Italii zyskała międzynarodową sławę? Czy chodzi o wyjątkowy smak, zapach i walory estetyczne podawanych potraw? A może o dbałość o najwyższą jakość składników oraz samodzielne przygotowywanie? Nawet osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem pokochają włoskie smaki – a już pewno docenią prostotę i szybkość w przygotowywaniu pysznych dań.
Podstawowym elementem kuchni włoskiej, jak już wspomnieliśmy powyżej, są świeże i aromatyczne zioła i warzywa oraz własnoręcznie wyrabiane makarony. Bazowym warzywem są oczywiście pomidory, które zazwyczaj idą w parze z oregano i bazylią (a często też doprawia się je kolendrą, estragonem, rozmarynem i tymiankiem). Pomimo tego, że na pewno większość z nas korzysta z włoskiej kuchni w zakresie właśnie pizzy czy makaronów, to Włosi najbardziej słyną z przyrządzania owoców morza!
 

Dieta śródziemnomorska zalicza się do najzdrowszych diet na świecie
Chociaż może się nam wydawać, że posiłki oparte głównie na węglowodanach są kaloryczne, trzeba obalić ten mit. Za sprawą postawienia na najwyżej klasy składniki oraz używania prawdziwej i bogatej w cenne składniki odżywcze oliwy z oliwek praktycznie do wszystkiego, potrawy z włoskiego stołu niezwykle dobrze przyswaja nasz organizm! Poza tym, Włosi kochają warzywa, a jak wiadomo, warzywa polane z oliwą to prawdziwa bomba witaminowa. Poza tym nie możemy zapomnieć o nawyku picia niewielkich ilości wytrawnego wina do posiłków, co wspomaga procesy trawienne.
 

Włoska kuchnia – raj dla miłośników słodyczy
Słoneczna Italia rozpieszcza nasze podniebienia nie tylko wspaniałymi potrawami, ale również – deserami! Któż z nas nie skusi się na wzorcowo przyrządzoną pannę cottę albo tiramisiu? A smak lodów włoskich? Również osoby dbające o swoją linię znajdą dla siebie coś odpowiedniego, na przykład różnorodność smakową i aromatyczną kaw włoskich! Delikatne cappuccino, pite tradycyjnie z rana czy dające natychmiastowy zastrzyk espresso na pewno będą miłymi elementami dnia!

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki o słodyczach oraz odkryjesz tajemnice kuchni włoskiej. Zapraszamy do czytania :)

Często czytane

Dlaczego kochamy włoską kuchnię
Mity na temat kuchni włoskiej
Ciekawostki o włoskiej kuchni

Świeże newsy branżowe

Cała prawda o słodyczach
Zdrowe odwyczajanie się od słodyczy
Czym zamienić słodycze?
© Copyright nadwislanski. All Rights Reserved.